Domy z drewna przyszłością budownictwa?

Domy z drewna przyszłością budownictwa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W Polsce słabo rozwinięty jest segment budownictwa drewnianego i energooszczędnego. Budynki często realizowane są na terenie naszego kraju, ale przeznaczone są na eksport. Zobacz, co na ten temat mówią eksperci.

Dlaczego warto inwestować w domy z drewna?

Technologia budownictwa prefabrykowanego, szkieletowego ma wiele zalet. Po pierwsze, pozwala skrócić czas budowy oraz zwielokrotnić korzyści i tempo, w jakim inwestycja wprowadzana jest na rynek. Prefabrykowany budynek drewniany stawia się w zaledwie kilka dni, a wznoszenie czterokondygnacyjnego bloku może trwać około 30 dni. Zatem osiedle domów jednorodzinnych w stanie deweloperskim może być gotowe do użytkowania już po około pół roku od rozpoczęcia budowy.

To nie jest jedyna zaleta. Wiele można zaoszczędzić na materiałach budowlanych oraz realizowaniu całej inwestycji. Na rynek masowo mogą wkroczyć budynki wielorodzinne.

– Chcielibyśmy stworzyć jednolity standard budownictwa drewnianego, szczególnie w obszarze wielorodzinnym, który mógłby być wykorzystywany powszechnie i przekazywany nieodpłatnie firmom, które działają na tym rynku. Dzięki zastosowaniu lekkiej technologii można budować na gruntach, które do tej pory były poza zasięgiem budownictwa tradycyjnego, np. lessowych, i ograniczyć koszty związane z pracami ziemnymi. Ponadto domy drewniane i system budownictwa – w szczególności prefabrykowanego, wielorodzinnego – są w stanie wesprzeć dywersyfikację polskiego systemu energetycznego – wyjaśnia Tomasz Szlązak dla agencji informacyjnej Newseria.

Źródło: Newseria

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*