Otwarta kuchnia w stylu nowojorskim – inspiracje

Otwarta kuchnia w stylu nowojorskim – inspiracje
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Styl nowojorski to połączenie praktyczności z dobrym gustem. W takich mieszkaniach przestrzeń zarezerwowana na kuchnię przenika się z salonem. Taki układ sprawia, że można prowadzić bogate życie towarzyskie i rodzinne. 

Warto taki układ wprowadzić do swojego domu! Jak sprytnie i przede wszystkim atrakcyjnie pod względem wizualnym połączyć kuchnię z salonem? Oto, jak robią to nowojorczycy!

Efektowne mieszkanie w stylu nowojorskim

Styl nowojorski charakteryzuje się otwartością. Większość pomieszczeń, a zwłaszcza salon i kuchnia, pozbawione zostały drzwi i wyraźnego oddzielenia od siebie tych stref. Niejako inspiracją do tego jest mieszkanie z kultowego serialu „Przyjaciele”. 

Do tego elementem, który wyróżnia ten styl, jest także kanapa umiejscowiona tyłem do otwartej kuchni. Jest niejako punktem wyznaczającym miejsce, w którym zaczyna się pokój dzienny. Często w kuchni nowojorskiej można spotkać okrągły, bardzo stylowy stolik, co sprawia, że jest ona połączona również z jadalnią.

Takie zabiegi zdradzają bardzo wiele o kulturze samych nowojorczyków. Wychodzi na to, że możemy brać z nich przykład jeśli chodzi o budowanie relacji. Dzięki otwartym przestrzeniom wszyscy domownicy są ze sobą blisko i nie izolują się za zamkniętymi drzwiami. To jednak nie wszystko, doskonale sprawdzają się także funkcjonalne wyspy, na których można przygotowywać potrawy lub stworzyć z nich barek. Możliwości jest naprawdę wiele.

Jak zaaranżować otwartą kuchnię w klimacie nowojorskim?

Wbrew pozorom zorganizowanie wyjątkowej kuchni zachowanej w klimacie nowojorskim nie powinno Ci sprawić kłopotu. Wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad. Na pewno należy zupełnie zapomnieć o ścianach. Postaw na duże przestrzenie, które wzbogacone zostały o funkcjonalne meble w dobrym stylu. 

Wspaniale wygląda połączenie szafek w klimacie industrialnym ze ścianą z cegieł, a także drewnianym stołem. To on ociepli ten klimat i sprawi, że pokój stanie się przytulny. Jeśli masz odwagę, możesz także zdecydować się na kolorowe krzesła, które są absolutnie urocze – powie Ci to każdy dekorator wnętrz!

Pamiętaj jednak, że musisz wybrać jedną z wersji, albo wyspę, albo stolik w kuchni. Jeżeli wolisz, aby w miejscu, gdzie przygotowujesz potrawy, pojawiła się wyspa jako dodatkowa przestrzeń do gotowania, stolik możesz umieścić w salonie. Nie zapomnij o tym, aby ustawić niedaleko dużą, miękką kanapę, oczywiście tyłem do wysepki, tak aby można było wygodnie sięgnąć po miskę z chipsami czy napoje. Wspaniale prezentuje się także styl klasyczny, lekko rustykalny w połączeniu z klasyczną wysepką, nada on wnętrzu masę domowego, sielskiego klimatu. Gwarantujemy, że w takiej kuchni aż chce się gotować!

Zdj. główne: Sidekix Media/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*