Pralnia w domu jednorodzinnym – przykładowe aranżacje

Pralnia w domu jednorodzinnym – przykładowe aranżacje
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Możliwość urządzenia pralni w domu w osobnym pomieszczeniu to ogromna wygoda. Coraz częściej spotyka się takie rozwiązanie zwłaszcza w domach jednorodzinnych. Jak zaaranżować pralnię, aby była funkcjonalna i estetyczna? Oto kilka pomysłów.

Pralnia jako osobne pomieszczenie w domu to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Hałasująca pralka, suszarka, ewentualne miejsce do suszenia ubrań i detergenty – wszystko to może znaleźć się w pralni. Dzięki takiemu pomieszczeniu zyskujemy funkcjonalną przestrzeń, która zapewni nam wygodę przy wykonywaniu domowych obowiązków. Poniżej przedstawiamy przykładowe aranżacje pralni w domu jednorodzinnym.

Pralnia na poddaszu w domu jednorodzinnym

Jeżeli w naszym domu znajduje się niezagospodarowane jeszcze poddasze, może okazać się ono idealnym miejscem do stworzenia pralni. Aby wykorzystać miejsce pod pochyłym dachem, gdzie nie zmieści się żaden wysoki mebel, możemy ustawić tam rząd szafek z miejscem na pralkę i suszarkę. 

W pralni przyda się również umywalka, którą zamontować można nad jedną z szafek. Dobrze jest pomyśleć również o miejscu na deskę do prasowania i składania ubrań oraz suszenia tych części garderoby, których nie powinno się umieszczać w suszarce bębnowej.

Zgrabna pralnia niedużych rozmiarów

Nawet niewielkie pomieszczenie może spełnić swoją rolę jako pralnia. Projekt z pomysłem pozwoli stworzyć funkcjonalną przestrzeń także na niedużym metrażu. Najlepszym rozwiązaniem będzie w takim wypadku umieszczenie pralki i suszarki w zabudowie słupkowej – zaoszczędzimy w ten sposób miejsce i wykorzystamy przestrzeń w pionie. W niedużej pralni warto wykonać szafki pod sam sufit, aby efektywnie zagospodarować dostępne miejsce.

Pralnia w zabudowanej szafie wnękowej

Ciekawym pomysłem na urządzenie pralni jest umieszczenie pralki, suszarki oraz wszystkich potrzebnych sprzętów i narzędzi w zabudowanej szafie wnękowej z przesuwanymi drzwiami. W ten sposób sprytnie zagospodarujemy dostępną przestrzeń i zyskamy dodatkowe miejsce np. na suszenie ubrań czy prasowanie.

Urządzenia, detergenty czy przyrządy do sprzątania przetrzymywane w takiej szafie mogą być w mgnieniu oka zakamuflowane, a my będziemy cieszyć się praktycznym i estetycznym pomieszczeniem.

Pralnia w piwnicy

Kolejną możliwością na urządzenie pralni w domu jednorodzinnym jest wykorzystanie jednego z pomieszczeń w piwnicy. Jeżeli już posiadamy piwnicę, zazwyczaj znajduje się w niej więcej niż jedno pomieszczenie. Dobrym pomysłem jest zagospodarowanie jednego z nich jako miejsca do prania, suszenia i prasowania odzieży.

Oprócz potrzebnych sprzętów mogą się tu znaleźć szafki, kosze na brudną bieliznę czy stałe miejsce na suszenie ubrań – nawet w postaci rozwieszonych sznurków, jeżeli pozwala nam na to miejsce.

Przeznaczając specjalnie wydzieloną przestrzeń mieszkania na pralnię i suszarnię, zyskujemy wygodne i funkcjonalne miejsce – mogą znaleźć się w niej wszystkie potrzebne urządzenia, środki czyszczące i sprzęty, które zazwyczaj wolelibyśmy zakamuflować. Takie pomieszczenie docenią zwłaszcza ci, którzy zajmują się domowymi obowiązkami na co dzień.

Zdjęcie główne: RODNAE Productions/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*