Prostota na balkonie – dla fanów minimalizmu

Prostota na balkonie – dla fanów minimalizmu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Minimalizm to sposób aranżacji wnętrz, który możemy zastosować w różnych pomieszczeniach. Może się przydać także poza mieszkaniem, gdy zechcemy estetycznie i funkcjonalnie urządzić sobie balkon. Oto kilka porad i inspiracji, które z pewnością się przydadzą.  

Mały balkon – idealny dla minimalistycznych aranżacji

Niewielkie przestrzenie pomagają w podjęciu decyzji o minimalistycznej aranżacji balkonu. Dlaczego tak jest? Ponieważ jedną z jego zalet jest  funkcjonalność, która jest niezwykle ważna, gdy posiadamy dosłownie 2 lub 3 m2 powierzchni do zagospodarowania. Pamiętajmy przy tym, że to miejsce, w którym wypoczywamy i często uprawiamy kwiaty lub warzywa. Tym bardziej warto pomyśleć o usunięciu rzeczy, które nie są niezbędne – każdy powinien sam dokonać odpowiedniego sortowania przedmiotów na przydatne i zupełnie niepotrzebne. 

Minimalistyczny balkon a uprawa kwiatów

Decydując się na minimalistyczny balkon, wcale niekoniecznie musimy pozbywać się z niego roślin. Chcąc zaoszczędzić miejsce, wystarczy wykorzystać ściany okalające balkon jako miejsca ekspozycji dla ciekawych roślin. Na niewielkiej powierzchni da się zmieścić nawet kilkanaście niedużych doniczek. Dobrze, aby były one jednakowe. Najlepiej, aby nie były to rośliny zwisające. Puszczane przez nie pędy mogłyby wizualnie zakłócić minimalistyczny styl naszego balkonu. Większe egzemplarze można postawić np. w narożnikach. 

Meble na minimalistycznym balkonie

Odpowiednie meble na minimalistycznym balkonie to również ważna kwestia, nad którą trzeba się zastanowić. Oczywiście nie może być ich zbyt wiele: niewielki stolik i krzesło lub ławeczka w zupełności wystarczą. Warto zainwestować w niewielki stolik o prostokątnym lub kwadratowym blacie i prostą ławeczkę. Elementem, który doda wyjątkowego klimatu, może być gruby, wełniany koc, lampki lub lampiony rozwieszone na balustradzie. 

Naturalne materiały   

Minimalistyczne balkony bardzo dobrze wyglądają wówczas, gdy do ich aranżacji wykorzystuje się naturalne materiały. Można więc wykorzystać lniany pled, ale też maty bambusowe lub wiklinowe. Proste drewniane krzesło w skandynawskim stylu także się świetnie się sprawdzi.  

Hamak? Zdecydowanie tak!

Jeśli lubisz leniwe popołudnia spędzać na balkonie z książką w ręku, dobrym pomysłem będzie hamak. Najlepiej, jeśli będzie on wykonany z naturalnego materiału. Można do niego dobrać osłonę w postaci maty z bambusa. Takie rozwiązanie nie tylko będzie całkiem wygodne i łatwe do demontażu, czyli mówiąc w skrócie minimalistyczne, ale też bardzo stylowe. Pomyślmy: zamiast upychania na małej przestrzeni ciężkich i problematycznych mebli, posłużymy się płachtą z materiału, którą zawsze można zdemontować i schować do niewielkiej szafki. 

Minimalistyczne markizy

Chęć zapewnienia sobie odpowiedniej ochrony przed słońcem lub wiatrem, ale też wścibskim wzrokiem sąsiadów, skłania do wyboru odpowiedniej osłony. Mogą to być maty z wikliny, bambusa lub maty syntetyczne. Można się jednak pokusić o nowocześniejsze rozwiązania. Mowa o minimalistycznych markizach balkonowych. Bardzo modne są modele dwukolorowe, które łączą czerń z bielą. Piękne, minimalistyczne i niezwykle praktyczne.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*