Kuchnia w drewnie – przegląd najciekawszych rustykalnych inspiracji

Kuchnia w drewnie – przegląd najciekawszych rustykalnych inspiracji
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Swojski, przyjemny klimat, który kojarzy się nam z latami dzieciństwa, warto wprowadzić również do kuchni. Najlepsze do tego będzie zastosowanie stylu rustykalnego, inspirowanego urokiem minionych lat.

Styl rustykalny – dlaczego warto zwrócić na niego uwagę?

Niezwykły klimat urokliwych, wiejskich chat ukryty jest w tym, co obecnie nazywamy stylem rustykalnym. Właśnie on wykorzystuje wszystko to, co najlepsze przy aranżacji wnętrz, które najlepiej przypominają tradycyjne, swojskie i przyjemne wystroje. Zwolennicy drewna oraz jasnych, przyjaznych barw koniecznie powinni sięgnąć właśnie po takie rozwiązanie, które jednocześnie wiąże się z korzystaniem z naturalnych materiałów oraz przedmiotów. W efekcie można otrzymać idealnie rustykalne wnętrze.

Kuchnia w stylu rustykalnym – wybór inspirujących mebli

Decydując się na wprowadzenie do swojej kuchni stylu rustykalnego, przede wszystkim powinieneś postawić na drewniane meble, w których warto rozważyć czasem pojawienie się żeliwnych okuć oraz motywów ludowych. Meble w kolorze naturalnego drewna koniecznie powinny zachować swoją surową charakterystykę. Widok spękań, słojów i sęków będzie idealnym rozwiązaniem umożliwiającym nadanie swojskości naszemu wnętrzu. A jakie powinny być blaty szafek? Tu mogą być oczywiście drewniane, ale można też zdecydować się na kamienne. Świetnie sprawdzą się ozdobne belki sufitowe oraz dodatki w postaci warkoczy czosnku czy też suszonych ziół.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Dorota&Grzegorz (@grzedorinspiracje)

Biel w kuchni rustykalnej

Kuchnia w stylu rustykalnym kocha barwy naturalne, ale nie oznacza to, że musi zabraknąć bieli. Wręcz przeciwnie; nasza kuchnia może tonąć w białej barwie. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto rozważyć zachowanie drewnianych blatów oraz wprowadzenie dodatków z miedzi, cyny i żeliwa. Mogą to być sagany, patelnie, ale i lampy. Efekt będzie porywający. Choć na zaprezentowanym przykładzie widać liczne zdobienia na szafkach, warto pamiętać o tym, że przy białych meblach warto trzymać się zasady: im mniej dodatków na froncie, tym lepiej. Oczywiście, wprowadzenie własnych modyfikacji jest jak najbardziej dopuszczalne. Jeśli więc nasz zmysł estetyczny pragnie zdobień lub malowideł, warto je dodać. Efekt może okazać się znakomity.

W stronę ciemniejszych barw – kuchnia rustykalna z czarnymi blatami

Czarny kolor świetnie łączy się z naturalnym drewnem. Widać to w tej kuchni, której meble osadzone są na tle ceglanej ściany. Przy połączeniu drewnianych mebli zastosowano czarne płyty blatów, w tym również i na stole. Piorunujący efekt został dodatkowo wzmocniony przez zastosowanie miedzianych dodatków. Mowa nie tylko o uchwytach do szafek, ale i o całym zlewie, a także miedzianych lampach. Całość przyjemnie kontrastuje z jaśniejszą podłogą i sufitem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Dressler Design (@dresslerdesign)

 

Jakie rozwiązanie warto zastosować?

Przy dekoracji wnętrz w stylu rustykalnym ważne są również detale. Mogą to być ciekawie wykonane klosze na lampy – nie tylko miedziane, ale np. w formie wiklinowych koszy. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się przy połączeniu kilku wspomnianych wyżej elementów. Biała kuchnia z naturalnie drewnianymi blatami dodatkowo zawiera elementy cegieł na ścianie oraz okap. W kuchni możemy wprowadzić również wiele miedzianych naczyń i dodatków, które będą wspaniałą ozdobą. Zabawa z dekoracjami i aranżacją wnętrza może przynieść wiele radości. W

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*