Kwietnik na ścianę – wprowadź rośliny do swojego wnętrza

Kwietnik na ścianę – wprowadź rośliny do swojego wnętrza
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Po zakończonej budowie ostatnim krokiem do wykończenia wnętrza jest jego dekoracja. To jeden z najprzyjemniejszych etapów urządzania mieszkania, który potrafi zupełnie odmienić panujący w nim styl.

Trendy zmieniają się na przestrzeni sezonów, ale jedno jest pewne – żywe rośliny zawsze będą stanowić piękny dodatek w każdym pomieszczeniu. Poza aspektami estetycznymi rośliny przynoszą również zalety na innych płaszczyznach – od ukojenia i rozładowania stresu po lepsze oczyszczanie powietrza. Wpływają pozytywnie na nasze zdrowie psychiczne i działają kojąco na układ nerwowy. Zdecydowanie warto wyposażyć swój dom w dużą ilość roślin zielonych i kwitnących!

Kwietnik na ścianę to dekoracja dla każdego wnętrza

Klasyczne donice i osłonki to standardowe rozwiązanie dla umieszczenia roślin w mieszkaniu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wzbogacić je o kwietnik na ścianę. To świetna alternatywa dla klasycznych ozdób ściennych, takich jak plakaty czy zdjęcia. Dodadzą nie tylko koloru, ale też wielowymiarowości.

Ogromny wybór i różnorodność kwietników pozwala na odpowiedni dobór ich designu do stylu panującego w naszym wnętrzu. Wśród dostępnych produktów z łatwością znajdziemy kwietniki z makramy, które idealnie wpasują się w styl boho, natomiast kwietniki metalowe to świetne rozwiązanie dla wnętrz industrialnych lub eklektycznych. Tak naprawdę ogranicza nas nasza wyobraźnia oraz rodzaj i wielkość roślin, jakie chcemy zamieścić na ścianie. Istnieje wiele modeli kwietników, także nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać ten, który łączy w sobie dwa materiały takie jak drewno i metal.

Kwietnik na ścianę to często zapewnienie lepszych warunków wzrostu naszym roślin. Nierzadko na nasze ściany światło pada przez większą część dnia, dlatego gatunki, które potrzebują dużo słońca, by prawidłowo rosnąć, będą szybciej osiągać wzrost lub nawet kwitnąć. I odwrotnie – możemy wybrać miejsce, w którym światło nie pojawia się zbyt często i tym samym zapewnić odpowiednie warunki dla np. paproci czy sansewierii. Pamiętajmy jedynie, by dobrze oszacować wagę wypełnionych kwietników i nie wieszać zbyt dużej ilości np. na ściankach działowych, których nośność jest mniejsza niż tych konstrukcyjnych.

Kwietnik na ścianę idealny do małych pomieszczeń

Choć najczęstszym motywatorem do wykorzystania kwietnika na ścianę jest chęć urozmaicenia dekoracji w domu, to niewątpliwie takie rozwiązanie przyniesie dodatkowe korzyści w przypadku małych mieszkań i kawalerek. Jeżeli kochamy rośliny i nie wyobrażamy sobie nie mieć ich w naszym domu, ale ogranicza nas metraż, to kwietnik na ścianę zapewni ogromną oszczędność miejsca, którego często brakuje w małych pomieszczeniach.

Wykorzystaj trend dekoracyjny

Kwietnik na ścianę to modowy trend dekoracyjny i świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy uwielbiają rośliny. Nie musimy ograniczać się do doniczek na podłodze i parapecie – śmiało wprowadzajmy je na ścianę jako dodatkowa forma dekoracji. To inspirująca koncepcja, którą możemy wykorzystać w każdym pomieszczeniu i na każdym metrażu. Naprawdę warto!

Zdjęcie: materiał Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*