Nowoczesne drzwi ukryte w ścianie – zobacz inspiracje!

Nowoczesne drzwi ukryte w ścianie – zobacz inspiracje!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżowanie wnętrz nie należy do najłatwiejszych zadań. Zwłaszcza kiedy rozkład pomieszczeń lub układ drzwi i okien nie jest całkowicie zgodny z wizją danego wnętrza. 

Najbardziej problematyczne drzwi 

Najbardziej problematycznymi drzwiami są najczęściej te prowadzące do kuchni, łazienek, spiżarni i pomieszczeń gospodarczych. Zwłaszcza w przypadku małego metrażu. Chcąc zaaranżować z ich wykorzystaniem daną przestrzeń, można skorzystać z naszych pomysłów i w łatwy sposób wkomponować je w daną przestrzeń, aby nie były one już tak bardzo uciążliwe. 

Nowoczesne drzwi, które nie zabierają miejsca

Pierwsza propozycja dedykowana jest dla posiadaczy mieszkań o małym metrażu. Mowa o drzwiach przesuwnych. Dzięki temu, że są one montowane na poziomych szynach, nie zabierają dużo miejsca.  

Dostępne na rynku drzwi przesuwne to szeroka gama produktów, przystosowanych nawet do trudnych warunków łazienkowych. Dzięki szerokiej ofercie bez przeszkód dostosujesz drzwi do wnętrza swojego mieszkania. Co więcej, niektóre drzwi przesuwne posiadają także przeszklenia, dzięki czemu zwiększają przepływ światła, co ma istotne znacznie w przypadku pomieszczeń bez okien. 

3 sposoby na zamaskowanie drzwi w ścianie 

Jeśli drzwi przesuwne nie spełniają Twoich oczekiwań, skutecznym sposobem jest zamaskowanie drzwi w ścianie. Można wykonać to na trzy sposoby:  

Sposób pierwszy – drzwi niczym ściana

Pierwszym sposobem jest zakupienie gotowych drzwi pokrytych okleiną zbliżoną wzorem, kolorem lub fakturą do powierzchni ściany. 

Sposób drugi – drzwi niczym lustro

Drugim sposobem są drzwi lustrzane. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się do przedpokoju. To bardzo praktyczne rozwiązanie – mamy drzwi i piękne, duże lustro w jednym.

Sposób trzeci – oryginalna fototapeta

Trzeci sposób to z kolei rozwiązanie dla osób, które nie chcą inwestować w nowe drzwi, a chcą je skutecznie ukryć w ścianie. W tym przypadku świetnie sprawdzi się fototapeta lub specjalne naklejki, które odmienią wygląd Twoich drzwi. Dzięki temu drzwi staną się praktycznie niezauważalne. W takim przypadku można postawić na niezwykle popularne i modne w ostatnim czasie we wnętrzach motywy liści palmowych, topików czy widoków na największe światowe metropolie. 

Fototapetą możesz pokryć same drzwi, które stanowić będą doskonałą ozdobę i ze zwykłych drzwi stworzą piękny obraz.  

Podsumowując –  drzwi zlokalizowane w nieodpowiednim miejscu, nie zawsze wymagają przeprowadzenia prac remontowych. Często wystarczy zastosować kilka trików, aby zupełnie odmienić nasze stare drzwi i  zaoszczędzić czas oraz pieniądze. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*