Korzyści ze współpracy z pośrednikiem nieruchomości

Korzyści ze współpracy z pośrednikiem nieruchomości
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Współpraca z pośrednikiem nieruchomości przynosi wiele korzyści, zarówno jeśli chodzi o osoby poszukujące wymarzonego lokum dla siebie, jak i w przypadku sprzedających. Tego typu usługa bardzo często pozwala nam zaoszczędzić wiele czasu, a także zwrócić uwagę na zazwyczaj pomijane kwestie.

Oszczędność Twojego czasu 

Współpraca z pośrednikiem nieruchomości to przede wszystkim ogromna oszczędność bezcennego czasu. Powierzając pośrednikowi sprzedaż nieruchomości lub jej znalezienie, przejmuje on od nas wszystkie obowiązki  z tym związane, czyli w przypadku sprzedających: 

  • odbiera telefony od potencjalnych nabywców, 
  • udziela informacji na temat nieruchomości, 
  • umawia spotkania prezentujące sprzedawany obiekt, 
  • prowadzi wszelkiego rodzaju działania marketingowe, a także przygotowuje ofertę sprzedaży.

Osoby poszukujące nieruchomości, korzystając z usług pośrednika, mogą natomiast liczyć na to, że:

  • zajmie się on przeanalizowaniem dostępnych ofert na rynku, 
  • przygotuje najciekawsze i spełniające dane warunki nieruchomości, 
  • umówi za nas spotkania prezentacyjne. 

Wszystkie te czynności bez względu na to, czy jesteś kupującym, czy sprzedającym zajmują sporo czasu i wymagają niemal pełnej dostępności. Powierzając je pośrednikowi nieruchomości, nie musisz się nimi dłużej martwić.

Wsparcie w kompletacji dokumentów niezbędnych do zakupu lub sprzedaży nieruchomości 

Sprzedaż i zakup nieruchomości to również wiele czynności formalno-prawnych, które dla niedoświadczonych osób mogą stanowić nie lada wyzwanie. Pośrednik nieruchomości skutecznie pomoże skompletować niezbędne przy kupnie i sprzedaży dokumenty, takie jak wyciągi z księgi wieczystej, plany zagospodarowania przestrzennego czy też umowy przedwstępne. Dzięki temu każda ze stron będzie mogła być pewna, że transakcja przebiegnie w pełni legalnie i bez najmniejszych problemów

Pośrednicy nieruchomości mają dostęp do większej ilości ofert, a także mogą dublować ogłoszenia w wielu miejscach naraz

Pośrednicy nieruchomości, ze względu na to, że zajmują się pomocą w sprzedaży i kupnie nieruchomości, bardzo często mają dostęp do szerszej ilości miejsc, w których mogą ogłosić, że dany budynek został wystawiony na sprzedaż. Dzięki temu cały proces sprzedaży przebiega o wiele szybciej, a szanse na znalezienie właściwego kupca, który zapłaci wskazaną cenę, znacznie wzrastają.

Dodatkowo bardzo często biura pośrednictwa nieruchomości ściśle współpracują z innymi agentami nieruchomości, którzy poszukują dla swoich klientów mieszkań i domów spełniających dane warunki. Dzięki temu mogą oni także dotrzeć do tego typu klientów, bez konieczności umieszczania ogłoszeń na portalach. 

Rzetelna wycena nieruchomości 

Sprzedając dom lub mieszkanie, wiele osób ma duży problem z realnym oszacowaniem ich wartości, ze względu na odczuwany sentyment. Pośrednik pomoże jednak skutecznie określić wartość rynkową budynku, biorąc pod uwagę wszystkie najważniejsze aspekty, dzięki czemu można mieć pewność, że kwota zarobiona na sprzedaży domu lub mieszkania będzie najlepsza z możliwych. 

W przypadku kupujących, pośrednicy nieruchomości pomagają natomiast ustalić, czy cena nieruchomości jest adekwatna do jej stanu technicznego, lokalizacji i metrażu. Dzięki temu nie przepłacają w trakcie dokonywania zakupu domu lub mieszkania. 

Przedstawione zalety współpracy z pośrednikiem nieruchomości to tylko niektóre z wielu plusów, jakie posiada to rozwiązanie. Dlatego też stojąc przed zakupem lub sprzedażą nieruchomości, warto rozważyć takie rozwiązanie. Koszt usługi jest bowiem nieporównywalny do tego, co można zyskać w trakcie współpracy. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*