Pomysły na urządzenie kuchni w stylu minimalistycznym

Pomysły na urządzenie kuchni w stylu minimalistycznym
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Cenisz sobie oszczędny design i chciałabyś, aby minimalizm zapanował we wszystkich pomieszczeniach w twoim domu? Sprawdź, jak urządzić kuchnię utrzymaną w stylistyce minimalistycznej. 

Minimalizm we wnętrzach – to jest na topie!

Masz dosyć otaczającego cię zewsząd nadmiaru i chcesz oczyścić swoją przestrzeń domową ze wszystkiego, co zbędne? Wnętrza w stylu minimalistycznym to odpowiedź na twoje potrzeby. Potrzebujesz mniej rzeczy, niż masz – to pewne. Minimaliści dążą do tego, żeby ich dom był piękny, funkcjonalny, ale nie zagracony. Ta filozofia wkrada się do naszych szaf, lodówek, domów. Mniej rzeczy to więcej miejsca na doświadczanie. Tak właśnie uważają minimaliści, a my dodamy, że mniej przedmiotów to także mniej bałaganu. A to już chyba brzmi kusząco?

Kuchnia w stylu minimalistycznym – piękna i praktyczna

Jednym z pomieszczeń szczególnie narażonych na zagracenie bez wątpienia jest kuchnia. Garnki, słoiki, przeróżne pojemniki i lunchboxy, przyprawy… Temu obszarowi domu zdecydowanie grozi nadmiar i to nawet w przypadku dobrze zorganizowanych gospodarzy! Jak tego uniknąć? Podstawą jest tu oczywiście dobra organizacja i rozplanowanie przestrzeni. Pomocne może okazać się także ograniczenie ilości przedmiotów. Kuchnia w stylu minimalistycznym? To jest to! Będzie prezentowała się wspaniale, a przy tym uwolni cię od nadmiaru rzeczy i sprzątania. Urządzasz nowy dom lub remontujesz miejsce, gdzie mieszkasz? Postaw na rozwiązanie, które świetnie się sprawdza.

Prostota, jakość i styl 

Kuchnia to także pomieszczenie, gdzie zdecydowanie liczy się jakość. To także jest w pełni zgodne z przekonaniami minimalistów, którzy cenią sobie rzeczy użyteczne i trwałe. Kuchnia w stylu minimalistycznym cechuje się prostym designem i stonowaną kolorystyką. Niezależnie od tego, czy wybierasz jasne czy ciemne fronty mebli, raczej nie ma tu zbyt wiele miejsca na szaleństwa z wzorami i kolorami. Warto zadbać o to, aby ilość miejsca do przechowywania była odpowiednia – dzięki temu unikniesz zbyt wielu rzeczy na blatach kuchennych. Przykładem dobrze rozplanowanej zabudowy może być zestaw mebli kuchennych EkoWhite. Niedrogi i praktyczny, z całą pewnością spełni oczekiwania wszystkich, którzy dążą do minimalizmu.

Minimalistyczna kuchnia dla poszukujących harmonii 

Przepych jest ci obcy, za to w codziennym życiu stawiasz na prostotę i klasę? Sprawdź zestaw mebli kuchennych Grey. Przypadnie on do gustu zwłaszcza tym, którzy cenią sobie nowoczesny styl. Taka zabudowa może stanowić integralną część całego domu czy mieszkania urządzonego w sposób prosty, ale z fantazją! Kuchnię możesz uzupełnić kilkoma dodatkami dekoracyjnymi, a także nowoczesnymi sprzętami. Jeżeli jednak bliższy jest ci inny kierunek, może czas sięgnąć po meble modułowe? Odporne na wysoką temperaturę szafki kuchenne Snow to rozwiązanie, które wybiera wiele osób chcących samodzielnie zdecydować o kształcie swojej kuchni.

Fot.: Sidekix Media/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*